Український банківський сектор демонструє рекордну прибутковість - звіт НБУ.


Зростання доходності банківської системи України
У 2024 році банківська система України заробила 103,7 мільярда гривень, що на 17,2 мільярда гривень більше, ніж у попередньому році.
«Лідером став державний Приватбанк, який забезпечив 39% загального прибутку банківського сектору», - зазначає Національний банк.
Однак, на кінець року банки зіткнулися з викликами через підвищення податку на прибуток до 50%, що призвело до сумарного збитку у четвертому кварталі на рівні 13,5 мільярда гривень. Деякі важливі банки ще не відобразили цей податок у своїй звітності.
Найбільший внесок у доходність мають процентні операції з державними облігаціями та кредитування. Банки також активно збільшували свої портфелі державних облігацій для збереження доходності при зниженні відсоткових ставок. Комісійні доходи також зросли і навіть перевищили показник до війни у грудні.
Загальні активи банківського сектору зросли на 16,2% протягом року. Особливо помітне збільшення спостерігається в інвестиціях в державні облігації - на більш ніж 30% за рік. Але вкладення в депозитні сертифікати Національного банку зменшилися на 11,6%.
Кредитування населення також збільшилося, зокрема гривневі позики зросли майже на 40% за рік, зокрема через споживче кредитування. Іпотечний ринок розвивається завдяки державній програмі "єОселя", показник якого в четвертому кварталі становив 24,1 мільярда гривень.
Національний банк вважає, що ринок іпотеки потребує розширення продуктів і покращення регулювання та державної підтримки.
Читайте також
- Українські морські дрони вперше збили два Су-30: Буданов розкрив деталі історичної операції
- Чим важливі для України шведські катери Combat Boat 90: роз’яснення розвідки
- Апеляційний суд США заблокував рішення про відновлення роботи «Голосу Америки»
- "Жаби в окропі": адмірал США зробив тривожну заяву про війну з Китаєм за Тайвань
- Два літаки за день: Зеленський висловився про успіхи ЗСУ та готовність до перемир'я
- Дипломат заявив, що Росія формує ударний кулак для наступу на країни Балтії та Польщі