Шахрайство на пів мільярда: митники викрили схеми з гуманітарною допомогою.


Захист національної безпеки
З початку війни Державна митна служба України прискорено пропускає через кордон військову та гуманітарну допомогу для забезпечення національної безпеки. Часто серед гуманітарної допомоги надходять транспортні засоби, амуніція та техніка для Збройних Сил України.
"Держмитслужба тісно співпрацює з Міністерством оборони для відстеження призначення отриманої допомоги та виявлення незаконних дій. У результаті перевірок виявлено численні порушення законодавства", - зазначається у повідомленні.
За даними митниці, виявлено схему продажу транспортних засобів, ввезених як гуманітарна допомога для ЗСУ через інтернет. У результаті організація ввезла майже 440 автомобілів, вартістю понад 60 млн грн, приховуючи це під благодійністю.
Також виявлено ввезення в Україну мисливської зброї та набоїв під видом гуманітарної допомоги, а також шоломів та бронежилетів за 100 млн грн на підставі фальшивих сертифікатів. Амуніція не була передана ЗСУ, і матеріали направлені до поліції.
Загалом, з початку конфлікту складено 1339 протоколів порушень митних правил щодо гуманітарної допомоги, і 920 повідомлень про можливі злочини, пов'язані з допомогою для ЗСУ, направлено до правоохоронних органів. Накладено штрафи та здійснено конфіскацію на загальну суму 325 млн грн.
Аналіз
Українські митники ведуть постійний контроль за гуманітарною допомогою, що надходить на територію країни під час війни. Дані заходи спрямовані на захист національної безпеки та запобігання незаконному використанню гуманітарної допомоги.
Читайте також
- Українці можуть отримати понад 1000 євро від Норвегії: як оформити допомогу
- Мерц попередив про "місяць переговорів" щодо України на тлі хиткої позиції США
- Politico з'ясувало, як Київ адаптує свою стратегію для утримання Трампа у переговорах
- "Ми цим займемося": США жорстко перевірять виділену Україні допомогу
- Камери з AI та гучномовці: як Фінляндія зміцнює кордон з Росією
- Трамп вперше визнав, що Путін не хоче кінця війни