Допомога Україні: чому у ЄС немає повної підтримки для нового пакету допомоги від Каллас.


ЄС не погодиться на нову ініціативу військової допомоги Україні
За повідомленням Радіо Свобода, нову ініціативу військової допомоги для України на суму до 40 мільярдів євро, яку запропонувала головна дипломатка ЄС Каї Каллас, навряд чи підтримають на наступному саміті лідерів Євросоюзу 20-21 березня. Про це заявили декілька дипломатів ЄС, які не можуть коментувати цю ініціативу офіційно.
На позачерговому саміті ЄС в Брюсселі 6 березня було вирішено зміцнити військову допомогу Україні. Опитані дипломати спростували повідомлення про можливе позбавлення Угорщини права голосу, пояснивши, що рішення щодо допомоги Україні залежатиме від політичної волі кожної з решти 26 держав-членів Євросоюзу.
Ініціатива Каї Каллас передбачає негайне постачання зброї на Україну і можливість замовлення озброєння на українських підприємствах. Але деякі держави-члени ЄС висловили сумніви щодо розподілу внесків в залежності від розміру економіки. Також вони не погоджуються з положенням про повідомлення про надану допомогу до кінця березня.
Уряд Німеччини поки не сформований, тому остаточне рішення щодо ініціативи Каллас може бути відкладене. Але дипломати завжди виявляють політичну волю підтримувати Україну, незалежно від швидкості прийняття "ініціативи Каллас".
Обсяг нової ініціативи Каллас може бути приблизно таким же, як запланована допомога від європейських держав. Також до допомоги долучаються країни, які не входять до ЄС, зокрема Великобританія, Норвегія, Швейцарія.
Читайте також
- Карта бойових дій в Україні станом на 12 квітня 2025 року
- ЄС надасть Україні 1 млрд євро у вигляді грантів на оборонну промисловість
- Українська редакція «Радіо Свобода» скорочує мовлення: деталі
- США та Україна відновили переговори щодо "мінеральної" угоди: NYT про деталі пропозиції
- Злочини без строку давності: українські суди продовжують розслідувати вбивства в Бучі
- Укроборонпром та польські зброярі поглиблюють стратегічне партнерство