Багаті платять менше за бідних: українцям показали дику несправедливість податкової системи.


Експерт Олег Попенко розкрив механізми, які дозволяють високооплачуваним чиновникам та керівникам держпідприємств уникнути сплати податків.
За словами Попенка, людина, яка отримує мільйон гривень зарплати, сплачує такі ж самі відрахування, як і співробітник з доходом 100 тисяч гривень. Це є перекосом у податковому законодавстві існує вже багато років.
Держава створює умови для багатих за рахунок бідних. Особливо це проявляється в держкомпаніях, де керівники наглядових рад та правлінь отримують великі зарплати - хтось 200, хтось 300, а деякі й мільйон гривень
Експерт пояснив, що у розвинених країнах людина платить більше податків, коли отримує більше доходу. Україна ж на противагу цьому діє навпаки.
Комплексний аудит податкової системи
Експерт вважає, що для виправлення ситуації потрібен комплексний аудит системи оподаткування. В першу чергу, необхідно переглянути законодавство щодо виплат єдиного соціального внеску для найбагатших працівників.
Разом з тим, Попенко зауважив проблему непрозорості виплат у державних компаніях, зокрема, у Нафтогазі. Серед великих зарплат, сплачуваних там, ЄСВ сплачується на мінімальну суму.
За розрахунками експерта, якби керівники платили ЄСВ пропорційно до своїх доходів, це суттєво підвищило би доходи Пенсійного фонду та дозволило б підвищити виплати на найменш захищених громадян.
Попенко закликав привести податкову систему до європейських норм, де розмір відрахувань залежить від рівня доходу. Це підвищило б справедливість та ефективність системи.
Попенко також пояснив, як українців кидають на світло та тепло.
Читайте також
- Українці можуть вийти на пенсію достроково: хто почне отримувати виплати у 50 років
- "Цього недостатньо": Макрон, Мерц, Туск та Келлог відреагували на пропозицію Путіна про переговори
- "Поворотний момент": Ердоган відповів на пропозицію Путіна щодо України
- Трамп повідомив про "повний перезапуск" відносин США та Китаю
- Знижки на комуналку для українців: хто має право та як оформити пільгу
- Водії Google Maps знайшли "рятівника" від штрафів: що потрібно терміново включити